Sort by
  • Beau Is Afraid

    ★★★½

  • Grenfell

    ★★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • A Whole Lifetime with Jamie Demetriou

    ★★★★★

  • The Strays

    ★★★

  • Sarah Millican: Bobby Dazzler

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Rye Lane

    ★★★★

  • You Hurt My Feelings

  • Infinity Pool

    ★★★★

  • This Place Rules

    ★★★★

  • The Smeds and the Smoos

  • Babylon

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Joe Lycett: More, More, More! How Do You Lycett? How Do You Lycett?

    ★★★★★

  • The Fist

  • Faluyi

  • Spirited

    ★★

  • The Volcano: Rescue from Whakaari

    ★★

  • The Viewing

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • She Said

    ★★★½

  • Halloween Ends

    ★★★

  • Broken Spectre

    ★★★★★

  • Hellraiser

    ★★½

  • Smile

    ★★★

  • Blank Narcissus (Passion of the Swamp)

    ★★★

  • Confess, Fletch

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • Catherine Called Birdy

    ★★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★

  • Bros

    ★★★½

  • Pinocchio

    ½

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★★

  • Athena

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Terrifier 2

    ★★½

  • I Came By

    ★★

  • Fall

    ★★★

  • Beast

    ★★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Magnum

  • Nope

    ★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★½

  • Girl in the Picture

    ★★★

  • The Fire Within: Requiem for Katia and Maurice Krafft

    ★★★½

  • A Bunch of Amateurs

    ★★★★

  • Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • The Sea Beast

    ★★★½

  • Gladbeck: The Hostage Crisis

    ★★★½

  • Hustle

    ★★½

  • Fire Island

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

  • Elvis

    ★★★½