Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Redline

Redline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cockfighter

Cockfighter

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Murderlust

Murderlust

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Centrifuge Brain Project

The Centrifuge Brain Project

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Room 8

Room 8

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gloria Victoria

Gloria Victoria

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Memoria

Memoria

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sandarah

Sandarah

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I Am Curious (Yellow)

I Am Curious (Yellow)

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Mercenary

The Mercenary

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Red Eye

Red Eye

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Fourth Victim

The Fourth Victim

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
New York Confidential

New York Confidential

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death of the Firstborn Egyptians

Death of the Firstborn Egyptians

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hedgehog

The Hedgehog

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Earth Is Flat

The Earth Is Flat

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Aviatrice

Aviatrice

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Box

The Box

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Man from Earth

The Man from Earth

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Aged

Aged

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Compañeros

Compañeros

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
In a Stranger's House

In a Stranger's House

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blood Flower

Blood Flower

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Garden Party

Garden Party

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beles

Beles

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Two Piece

Two Piece

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Drug Runner

Drug Runner

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Coin

The Coin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dybbuk Box: True Story of Chris Chambers

Dybbuk Box: True Story of Chris Chambers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hellbent

Hellbent

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Invitation Only

Invitation Only

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thumbsucker

Thumbsucker

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Meanwhile

Meanwhile

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Camera Shy

Camera Shy

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Untitled Project

Untitled Project

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Book of Shadows: Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Bees

The Bees

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hair Love

Hair Love

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Dentist

The Dentist

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Beast

The Beast

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lifelike

Lifelike

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dark Mountain

Dark Mountain

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Devil's Stomping Ground

The Devil's Stomping Ground

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cold Weather

Cold Weather

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beeswax

Beeswax

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Quiet Place in the Country

A Quiet Place in the Country

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Django

Django

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry