Sort by

damosuzuki has logged 138 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Visit

The Visit

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Convent

The Convent

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Gypsy 83

Gypsy 83

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Disembodied

Disembodied

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Crushed

Crushed

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
M.O.M. Mothers of Monsters

M.O.M. Mothers of Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The State I Am In

The State I Am In

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
12 Dates of Christmas

12 Dates of Christmas

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wolf Creek

Wolf Creek

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wrong

Wrong

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Woman in the Dunes

Woman in the Dunes

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ditch Day Massacre

Ditch Day Massacre

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Autopsy

Autopsy

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Level 16

Level 16

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Something, Anything

Something, Anything

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tom at the Farm

Tom at the Farm

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Murmur of the Heart

Murmur of the Heart

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Inside

The Inside

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Simple Men

Simple Men

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Autofiction

Autofiction

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Howard’s Mill

Howard’s Mill

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christmas Joy

Christmas Joy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Man Without a Past

The Man Without a Past

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ghosts

Ghosts

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dark August

Dark August

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Christmas Bells Are Ringing

Christmas Bells Are Ringing

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Panic

Panic

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Buzzard

Buzzard

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Strings

The Strings

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Western

Western

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
What Bitch?

What Bitch?

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Killer's Delight

Killer's Delight

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Christmas Princess

Christmas Princess

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Crowd

The Crowd

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Stinking Heaven

Stinking Heaven

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Carrie

Carrie

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ava's Possessions

Ava's Possessions

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Most Wonderful Time of the Year

The Most Wonderful Time of the Year

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mädchen in Uniform

Mädchen in Uniform

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Torment

Torment

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cannibal Ferox

Cannibal Ferox

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pyewacket

Pyewacket

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Teddy

Teddy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Holly & Ivy

Holly & Ivy

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Involuntary

Involuntary

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry