• Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Dumbo

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • It

    ★★★½

  • Your Name.

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Moneyball

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • WALL·E

    ★★★★

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★

  • High School Musical

    ★★★½

  • Oldboy

    ★★★★★

  • The Big Lebowski

    ★★★★

  • Toy Story

    ★★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★★½

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★½

  • GoodFellas

    ★★★★½

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★

  • Rocky

    ★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★½