dampfpaddy has logged 16 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry