• Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Howard’s Mill

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Cosmic Sin

    ★½

  • Boss Level

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • Dead Again

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Jiu Jitsu

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Tremors: Shrieker Island

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Host

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★½

  • Penance Lane

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • They Reach

    ★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Underwater

    ★★★★½

  • The Grudge

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Blood Vessel

    ★★★★

  • Doom: Annihilation

    ★★★

  • VFW

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Venom

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Occupation

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Tremors: A Cold Day in Hell

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Blood Fest

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Deep Blue Sea 2

    ★½

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★½

  • Mandy

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Dawning of the Dead

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Justice League

    ★½

  • Beyond Skyline

    ★★★★

  • The Babysitter

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★★