• Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Mank

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Peninsula

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Kubrick by Kubrick

  • Mulan

    ★★½

  • May the Devil Take You Too

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Togo

    ★★★½

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Impetigore

    ★★★

  • The Forest of Love

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • A Sun

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Blood Quantum

    ★★

  • Joker

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Gundala

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Vitalina Varela

    ★★★★½

  • One Piece: Stampede

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Two Blue Stripes

    ★★★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Anna

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½