Sort by

Dan. A has logged 23 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★★
Edit this entry  
30
Koi... Mil Gaya

Koi... Mil Gaya

2003
×
★★
Edit this entry  
30
Righteous Kill

Righteous Kill

2008
×
★½
Edit this entry  
27
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Taxi

Taxi

2004
×
½
Edit this entry  
26
Behind Enemy Lines

Behind Enemy Lines

2001
×
★★
Edit this entry  
25
The Ascent

The Ascent

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Safe

Safe

2012
×
★★★
Edit this entry  
24
Hummingbird

Hummingbird

2013
×
★½
Edit this entry  
23
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★
Edit this entry  
20
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Contractor

The Contractor

2007
×
★½
Edit this entry  
13
Hijacked

Hijacked

2012
×
Edit this entry  
09
A Lonely Cow Weeps at Dawn

A Lonely Cow Weeps at Dawn

2003
×
★½
Edit this entry  
08
Pelé: Birth of a Legend

Pelé: Birth of a Legend

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Behind 98

Behind 98

2015
×
★★
Edit this entry  
07
The Virgin Spring

The Virgin Spring

1960
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Smokin' Aces

Smokin' Aces

2006
×
★★½
Edit this entry  
02
Superman Returns

Superman Returns

2006
×
★★★
Edit this entry  
01
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★½
Edit this entry