• Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • Single All the Way

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★★★

  • Black Friday

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Finch

    ★★★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • DimLand

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • The Alpinist

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Hellbender

    ★★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Advent Calendar

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Val

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Scenes from an Empty Church

    ★★★

  • Duel on the River

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • We Need to Do Something

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Who's With Me?

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • The Believer

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★