Dan has logged 403 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Comic Book Confidential

Comic Book Confidential

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Mother

Mother

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mixed Nuts

Mixed Nuts

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cronos

Cronos

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Decade Under the Influence

A Decade Under the Influence

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wretched

The Wretched

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Uncle Peckerhead

Uncle Peckerhead

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Porno

Porno

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gods and Monsters

Gods and Monsters

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Homicide

Homicide

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fatman

Fatman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Above the Rim

Above the Rim

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Curdled

Curdled

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Color Adjustment

Color Adjustment

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The War Room

The War Room

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jo Jo Dancer, Your Life Is Calling

Jo Jo Dancer, Your Life Is Calling

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Living End

The Living End

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lenny

Lenny

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry