• The Grand Tour Presents: Carnage A Trois

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Broken Bonds

  • Annaatthe

    ½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Night of the Huntsman

  • I Don't Know Jack

  • Free Guy

    ★★½

  • The Grand Tour Presents: Lochdown

  • F9

    ★★★

  • Burn Out

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • South Park Vaccination Special

  • Acéré

    ★★★★★

  • Dark Afternoon

  • The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

  • Straight to DVD

  • Wonder Woman 1984

  • Celebrating Ennio Morricone: - THE SECRETS BEHIND HIS GENIUS

  • Good Guy with a Gun

  • Seized

  • Soul

    ★★★★★

  • The Plumber

  • The Owl and the Pussycat

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • The Song of a Lost Boy

  • Another Round

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Artemis Fowl

  • Escape From Fremantle

  • Baaghi 3

  • The Social Dilemma

  • Yes-People

  • Goldman v Silverman

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Darbar

    ½

  • James May: Our Man In Japan

  • Mutism

    ★★★★★

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • The Grand Tour Presents: Seamen

  • Little Women

    ★★★★★

  • Spies in Disguise

    ★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Another Day at the Office

  • Last Christmas

    ★★★

  • Frozen II

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • The Scarecrow

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★★

  • A1

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Home on the Road

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Men in Black: International

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Feeling Through

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★½

  • Avengement

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½