• Can't Get You Out of My Head

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The Trials of Gabriel Fernandez

  • Miss Americana

    ★★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Lorena

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Princess Switch

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★

  • 22 July

    ★★

  • Free Solo

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Stewart Lee: Content Provider

  • Cam

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Tag

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★½

  • Evil Genius

  • Cold War

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★

  • Period. End of Sentence.

  • Ricky Gervais: Humanity

  • Upgrade

    ★★★

  • Blockers

    ★★

  • Support the Girls

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Game Night

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Chris Rock: Tamborine

  • Annihilation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★

  • Blindspotting

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★½

  • The Post

    ★★★

  • Russell Howard: Recalibrate

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

  • WHAT DID JACK DO?