Dana has logged 239 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Stewart Lee: Carpet Remnant World

Stewart Lee: Carpet Remnant World

2012
×
Read the review Edit this entry  
30
Stewart Lee: If You Prefer a Milder Comedian, Please Ask for One

Stewart Lee: If You Prefer a Milder Comedian, Please Ask for One

2010
×
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Tickle King

The Tickle King

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
24 Hour Party People

24 Hour Party People

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
Read the review Edit this entry  
28
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stewart Lee: Content Provider

Stewart Lee: Content Provider

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Summer with Monika

Summer with Monika

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Thunderbirds

Thunderbirds

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ida

Ida

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pride

Pride

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
22 July

22 July

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scarface

Scarface

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry