Sort by
  • The Creator

    ★★★★

  • Rise of the Footsoldier: Vengeance

    ★★½

  • The Killer

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Elemental

    ★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★½

  • Air

    ★★★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★½

  • Scream VI

    ★★★★

  • 65

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • Infinity Pool

    ★★★★

  • A Man Called Otto

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Talk to Me

    ★★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Smile

    ★★★

  • The Good Nurse

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★★

  • The Whale

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★★

  • Terrifier 2

    ★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • Men

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Ambulance

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Speak No Evil

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Rise of the Footsoldier: Origins

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Bull

    ★★★★½

  • Aftermath

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Pleasure

    ★★★★

  • Censor

    ★★★½

  • Wrong Turn

    ★★½