Sort by

Dan has logged 674 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Das Boot

Das Boot

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Awakening

The Awakening

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Skinner

Skinner

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Horror of Party Beach

The Horror of Party Beach

1964
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Urban Legends: Bloody Mary

Urban Legends: Bloody Mary

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Borderland

Borderland

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Amityville: A New Generation

Amityville: A New Generation

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Amityville 1992: It's About Time

Amityville 1992: It's About Time

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Double Cross

Double Cross

1941
×
Read the review Edit this entry  
25
The Night of the Virgin

The Night of the Virgin

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Two Jakes

The Two Jakes

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★½
Edit this entry  
25
The Amityville Curse

The Amityville Curse

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Dr. Phibes Rises Again

Dr. Phibes Rises Again

1972
×
★★
Edit this entry  
24
The Abominable Dr. Phibes

The Abominable Dr. Phibes

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Urban Legends: Final Cut

Urban Legends: Final Cut

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Amityville: The Evil Escapes

Amityville: The Evil Escapes

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Prophecy

The Prophecy

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Five Fingers of Death

Five Fingers of Death

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
An American Terror

An American Terror

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Surf Nazis Must Die

Surf Nazis Must Die

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Frankenstein

Frankenstein

1910
×
★★½
Edit this entry  
18
Witchery

Witchery

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ghosthouse

Ghosthouse

1988
×
★★★
Edit this entry  
17
Lost in America

Lost in America

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Sick for Toys

Sick for Toys

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Voices from Beyond

Voices from Beyond

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Reincarnate

The Reincarnate

1971
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★½
Edit this entry  
15
Loft

Loft

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Legend of the 7 Golden Vampires

The Legend of the 7 Golden Vampires

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Masked Avengers

Masked Avengers

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jason X

Jason X

2001
×
★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Road Killers

The Road Killers

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Prophecy

Prophecy

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dead Shack

Dead Shack

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Stone Tape

The Stone Tape

1972
×
★★★
Edit this entry  
11
The One-Armed Swordsman

The One-Armed Swordsman

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Beyond the Door

Beyond the Door

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sisters

Sisters

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
We Are Still Here

We Are Still Here

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Death on the Fourposter

Death on the Fourposter

1964
×
★★
Edit this entry  
08
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Edit this entry