Sort by
  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Causeway

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Whale

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • Nope

    ★★½

  • Close

    ★★★★

  • Sick of Myself

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Resurrection

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Nitram

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • After Yang

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • The Fallout

    ★★★

  • Last and First Men

    ★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • Border

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★½

  • Loveless

    ★★★★

  • Columbus

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★½

  • I Origins

    ★★★½

  • Leviathan

    ★★★★½

  • Winter Sleep

    ★★★★

  • Under the Skin

    ★★★★½

  • Shame

    ★★★½

  • Elena

    ★★★½

  • Take Shelter

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★½

  • Mr. Nobody

    ★★★★★

  • Mother

    ★★★½

  • Synecdoche, New York

    ★★★★½

  • The Banishment

    ★★★★½

  • Children of Men

    ★★★★★

  • Oldboy

    ★★★★½

  • The Return

    ★★★★½

  • The Talented Mr. Ripley

    ★★★½

  • My Best Fiend

    ★★★★

  • Come and See

    ★★★★★

  • Days of Heaven

    ★★★★

  • Persona

    ★★★★★