• Ambulance

    ★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Shut In

    ★★½

  • Jackass Forever

    ½

  • The King's Man

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

  • No Time to Die

    ★★½

  • Squid Game

  • Dune

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★½

  • Pig

    ★★★½

  • Bad Trip

    ½

  • Nobody

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★½

  • Mank

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★½

  • The Queen's Gambit

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Run Hide Fight

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Hamilton

  • Uncle Tom

  • 8:46

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • The Last Dance

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Bert Kreischer: Hey Big Boy

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

  • The Gentlemen

    ★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★½

  • The Last Czars

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Shazam!

    ★★

  • The Dirt

    ★★½

  • The Highwaymen

    ★★★

  • Us

    ★½

  • Everybody’s Everything

  • Leaving Neverland

  • One Child Nation

  • Glass

    ★★★

  • Vice

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • They Shall Not Grow Old

  • mid90s

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • First Man

    ★½

  • Bert Kreischer: Secret Time