Sort by

propaneplug has logged 322 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mank

Mank

2020
×
½
Edit this entry  
22
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Pride of the Yankees

The Pride of the Yankees

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wall Street

Wall Street

1987
×
★★★
Edit this entry  
19
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★½
Edit this entry  
12
Frog Baseball

Frog Baseball

1992
×
Edit this entry  
12
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
11
JFK

JFK

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Snowden

Snowden

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Last King of Scotland

The Last King of Scotland

2006
×
★★★
Edit this entry  
01
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Enemy at the Gates

Enemy at the Gates

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Valkyrie

Valkyrie

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Videodrome

Videodrome

1983
×
Read the review Edit this entry  
23
Juno

Juno

2007
×
★½
Edit this entry  
22
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★
Edit this entry  
16
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Chappaquiddick

Chappaquiddick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★
Edit this entry  
01
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
Read the review Edit this entry  
30
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hotel Rwanda

Hotel Rwanda

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★½
Edit this entry  
17
Marty

Marty

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Patton

Patton

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sophie's Choice

Sophie's Choice

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★½
Edit this entry  
08
In the Name of the Father

In the Name of the Father

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Notorious

Notorious

1946
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry