Sort by

propaneplug has logged 30 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lobster

The Lobster

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Driving Miss Daisy

Driving Miss Daisy

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Her

Her

2013
×
Read the review Edit this entry  
13
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Everybody’s Everything

Everybody’s Everything

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry