Sort by

Dan has logged 510 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Masters of the Universe

Masters of the Universe

1987
×
★★½
Edit this entry  
30
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Flounder

The Flounder

2019
×
★★
Edit this entry  
30
The Owl

The Owl

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★
Edit this entry  
25
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Role Models

Role Models

2008
×
★★★★
Edit this entry  
24
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Edit this entry  
24
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★½
Edit this entry  
23
Christmas at the Palace

Christmas at the Palace

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
22
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
18
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Run

Run

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Denmark

Denmark

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Small Axe

Small Axe

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Education

Education

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Christmas Made to Order

Christmas Made to Order

2018
×
Edit this entry  
12
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Elf

Elf

2003
×
★★★
Edit this entry  
11
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Edit this entry