Sort by

Dan has logged 40 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Them That Follow

Them That Follow

2019
×
★★
Edit this entry  
30
Blue Story

Blue Story

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Jesus Rolls

The Jesus Rolls

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
#Alive

#Alive

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Guardian

The Guardian

2006
×
★★
Edit this entry  
27
All the King's Men

All the King's Men

2006
×
★★
Edit this entry  
27
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Do-Over

The Do-Over

2016
×
★½
Edit this entry  
25
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Baby

Baby

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
The General

The General

1926
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The People vs. Larry Flynt

The People vs. Larry Flynt

1996
×
★★★
Edit this entry  
21
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Sophie's Choice

Sophie's Choice

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Merry-Go-Round

Merry-Go-Round

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
The Bridge on the River Kwai

The Bridge on the River Kwai

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Edit this entry  
04
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Fisher King

The Fisher King

1991
×
★★★½
Edit this entry  
03
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lost in London

Lost in London

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Night Clerk

The Night Clerk

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry