• I'm Thinking of Ending Things

  • Black Is King

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • Feel the Beat

  • 8:46

  • The High Note

  • Becoming

  • The Half of It

  • Face to Face Time

  • Normal People

    ★★★★★

  • The Last Dance

  • Soft

  • Love Wedding Repeat

  • Modern Whore

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Little Fires Everywhere

  • Emma.

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • McMillion$

  • Disclosure

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

  • Save Yourselves!

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Boys State

  • Miss Americana

  • Basic

  • Goldman v Silverman

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Cats

    ½

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★★

  • Dark Waters

  • Charlie's Angels

  • Frozen II

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Bad Education

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★★

  • Hustlers

  • Joker

  • First Cow

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Falling Inn Love

  • Hair Love

  • Clap

  • Aziz Ansari: Right Now

  • Spider-Man: Far from Home

  • Quilt Fever

  • Midsommar

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Chasing Happiness

    ★★★

  • Always Be My Maybe

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★½

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Wine Country

  • Yesterday

  • At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Plus One

    ★★½

  • Avengers: Endgame

  • Someone Great

    ★★★★

  • Guava Island