dani has logged 42 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Other People

Other People

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gilmore Girls: A Year in the Life

Gilmore Girls: A Year in the Life

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
Read the review Edit this entry  
18
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Must Love Dogs

Must Love Dogs

2005
×
Read the review Edit this entry  
21
Camp Rock 2: The Final Jam

Camp Rock 2: The Final Jam

2010
×
★★½
Edit this entry  
21
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★
Edit this entry  
17
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Adam & Paul

Adam & Paul

2004
×
★★★
Edit this entry  
26
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Frida

Frida

2002
×
★★★½
Edit this entry  
19
Sarah Silverman: We Are Miracles

Sarah Silverman: We Are Miracles

2013
×
Read the review Edit this entry  
18
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Five Easy Pieces

Five Easy Pieces

1970
×
★★
Edit this entry  
04
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
31
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
Read the review Edit this entry  
19
My Name Is Khan

My Name Is Khan

2010
×
Read the review Edit this entry  
08
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Level Five

Level Five

1997
×
Edit this entry  
27
Surviving Sabu

Surviving Sabu

1998
×
★★½
Edit this entry  
22
Chelsea Peretti: One of the Greats

Chelsea Peretti: One of the Greats

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry