dani has logged 70 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Butter

Butter

2011
×
★★★
Edit this entry  
30
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Postcards from the Edge

Postcards from the Edge

1990
×
★★★★
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Tracktown

Tracktown

2016
×
★★
Edit this entry  
06
Michelle Wolf: Nice Lady

Michelle Wolf: Nice Lady

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Fast Five

Fast Five

2011
×
Edit this entry  
02
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Kedi

Kedi

2016
×
Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nowhere

Nowhere

1997
×
Read the review Edit this entry  
10
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
Home Again

Home Again

2017
×
Edit this entry  
22
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Edit this entry  
13
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
Edit this entry  
28
Leap Year

Leap Year

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★
Edit this entry  
12
Attenberg

Attenberg

2010
×
Read the review Edit this entry  
06
Prometheus

Prometheus

2012
×
Read the review Edit this entry  
05
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
Edit this entry  
20
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
Read the review Edit this entry  
18
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
04
Attenberg

Attenberg

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Song to Song

Song to Song

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
Read the review Edit this entry  
23
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Edit this entry