Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
Read the review Edit this entry  
22
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
EO

EO

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
Read the review Edit this entry  
18
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Menu

The Menu

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Broker

Broker

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sideways

Sideways

2004
×
Read the review Edit this entry  
13
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
M3GAN

M3GAN

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
Air Doll

Air Doll

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
When Were You Born

When Were You Born

1938
×
Read the review Edit this entry  
04
Babylon

Babylon

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Daughter of the Dragon

Daughter of the Dragon

1931
×
Read the review Edit this entry  
02
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Piccadilly

Piccadilly

1929
×
Read the review Edit this entry  
31
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Babylon

Babylon

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Infernal Affairs III

Infernal Affairs III

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Infernal Affairs II

Infernal Affairs II

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shadow

Shadow

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Raise the Red Lantern

Raise the Red Lantern

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nobody

Nobody

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Violent Night

Violent Night

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bones and All

Bones and All

2022
×
Read the review Edit this entry