Sort by

Daniel has logged 31 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
John Carter

John Carter

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
Read the review Edit this entry  
19
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Arctic

Arctic

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
The Amputee

The Amputee

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Haunting of Sharon Tate

The Haunting of Sharon Tate

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Master of Disguise

The Master of Disguise

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry