Sort by

Daniel has logged 70 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
John Wick

John Wick

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Charade

Charade

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Chappie

Chappie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dumb and Dumber To

Dumb and Dumber To

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Vacation

Vacation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Willow Creek

Willow Creek

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Let Us Prey

Let Us Prey

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Into the Grizzly Maze

Into the Grizzly Maze

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spy

Spy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Stripes

Stripes

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Run All Night

Run All Night

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Get Hard

Get Hard

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Shutter

Shutter

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Last Stand

The Last Stand

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Top Five

Top Five

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Police Academy

Police Academy

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Machete Kills

Machete Kills

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tank Girl

Tank Girl

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Clerks

Clerks

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Go

Go

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Underworld

Underworld

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Desperado

Desperado

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry