• Coming 2 America

    ★★

  • Moxie

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Double Dad

    ★★★½

  • Locked Down

    ★★

  • News of the World

    ★★★½

  • We Can Be Heroes

    ★★★

  • Army of One

    ★★½

  • A California Christmas

    ★★½

  • Rose Island

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • What Lies Below

    ★★

  • Godmothered

    ★★★

  • Monster Hunter

    ★★½

  • Just Another Christmas

    ★★★★

  • The Prom

    ★★★½

  • The Stand In

    ★★

  • The Disney Holiday Singalong

    ★★

  • Life in a Year

    ★★★

  • The Call

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Canvas

    ★★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★★

  • Holidate

    ★★★

  • Once Upon a Snowman

    ★★★★★

  • Friendsgiving

    ★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★½

  • Pandemic

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★★

  • Nocturne

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Black Box

    ★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • Secret Society of Second Born Royals

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I Met a Girl

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★½

  • Antebellum

    ★★★½

  • The War with Grandpa

    ★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Chemical Hearts

    ★★

  • Project Power

    ★★★

  • Work It

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★½

  • Upside-Down Magic

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★