danedarko has logged 385 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Call

The Call

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Simple Wedding

A Simple Wedding

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Nightshifter

The Nightshifter

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
What Lies Below

What Lies Below

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Bears' Famous Invasion of Sicily

The Bears' Famous Invasion of Sicily

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Shadow of the Cat

The Shadow of the Cat

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Disney Holiday Singalong

The Disney Holiday Singalong

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Valley Girl

Valley Girl

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Christmas Eve

Christmas Eve

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
Friendsgiving

Friendsgiving

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
Tesla

Tesla

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A California Christmas

A California Christmas

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Stand In

The Stand In

2020
×
★★
Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Suburbia

Suburbia

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Just Another Christmas

Just Another Christmas

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Prom

The Prom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
After Her

After Her

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Cutter's Way

Cutter's Way

1981
×
★★★½
Edit this entry  
11
Harriet

Harriet

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Borg vs McEnroe

Borg vs McEnroe

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cats

Cats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
In the Absence

In the Absence

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Memorable

Memorable

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Central Station

Central Station

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gabriel's Inferno

Gabriel's Inferno

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
First Kill

First Kill

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry