danedarko has logged 42 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Our Time

Our Time

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Temps

Temps

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Poseidon Adventure

The Poseidon Adventure

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zipper

Zipper

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Time Out of Mind

Time Out of Mind

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Congress

The Congress

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Now Is Good

Now Is Good

2012
×
★★½
Edit this entry  
18
The Deep Blue Sea

The Deep Blue Sea

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
Wall Street: Money Never Sleeps

Wall Street: Money Never Sleeps

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Most Beautiful Day

The Most Beautiful Day

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
New in Town

New in Town

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
#Alive

#Alive

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Little Ashes

Little Ashes

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Alternative Math

Alternative Math

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★
Edit this entry  
11
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Edit this entry  
10
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Edit this entry  
09
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Edit this entry  
09
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Edit this entry  
08
The Woods

The Woods

2006
×
★★½
Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Brand New Life

A Brand New Life

2009
×
★★★½
Edit this entry  
06
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Love at Second Sight

Love at Second Sight

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Before the Fire

Before the Fire

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry