Sort by

dan has logged 81 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
½
Edit this entry  
10
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
Black Is King

Black Is King

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
The Sunlit Night

The Sunlit Night

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★
Edit this entry  
10
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
The Truth

The Truth

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Flower

Flower

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★
Edit this entry  
09
First Cow

First Cow

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Becky

Becky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
The High Note

The High Note

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
½
Edit this entry  
13
Moon

Moon

2009
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Driveways

Driveways

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
How to Build a Girl

How to Build a Girl

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Edit this entry