• Spiderhead

    ★★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★

  • RRR

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Outfit

    ★★★★

  • Inventing Anna

  • Uncharted

    ★★

  • Kimi

    ★★★

  • Marry Me

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • The Silent Sea

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Landscapers

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • A Castle for Christmas

  • Hawkeye

  • House of Gucci

    ★★★½

  • 'Twas the Fight Before Christmas

    ★★★★

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★

  • Ciao Alberto

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Hypnotic

    ★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Robin Robin

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • LuLaRich

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Lead Me Home

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Dinosaur Barbarian

    ★★★★

  • No. 2 to Kettering

    ★★½

  • Going Home

    ★★★½

  • Crosswalk

    ★★★

  • Beckett

    ★★