Sort by

dani has logged 53 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Poetic Justice

Poetic Justice

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Gilda

Gilda

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bob & Carol & Ted & Alice

Bob & Carol & Ted & Alice

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Funny Girl

Funny Girl

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
John Q

John Q

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
View from the Top

View from the Top

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hummingbird

Hummingbird

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Bank Job

The Bank Job

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Trial

The Trial

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Wasp Woman

The Wasp Woman

1959
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Little Shop of Horrors

The Little Shop of Horrors

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Daybreakers

Daybreakers

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
F9

F9

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ishtar

Ishtar

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Us Again

Us Again

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Transporter 3

Transporter 3

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Transporter 2

Transporter 2

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Transporter

The Transporter

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Safe House

Safe House

2012
×
Read the review Edit this entry  
03
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Bone Collector

The Bone Collector

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★
Read the review Edit this entry