Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Billie & Emma

Billie & Emma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Badhaai Do

Badhaai Do

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lucky Fish

Lucky Fish

2022
×
Edit this entry  
30
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
So Close

So Close

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
29
We Are Gamily

We Are Gamily

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★
Edit this entry  
29
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Miracle: Letters to the President

Miracle: Letters to the President

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
My Sassy Girl

My Sassy Girl

2001
×
★★½
Edit this entry  
12
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
EXIT

EXIT

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
His Motorbike, Her Island

His Motorbike, Her Island

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Barbie Diaries

The Barbie Diaries

2006
×
Read the review Edit this entry  
03
Millennium Mambo

Millennium Mambo

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Linda Linda Linda

Linda Linda Linda

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Yes or No

Yes or No

2010
×
★★★★
Edit this entry  
01
I'm a Cyborg, But That's OK

I'm a Cyborg, But That's OK

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
GAP

GAP

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Girls' Generation - 1st Asia Tour: Into the New World

Girls' Generation - 1st Asia Tour: Into the New World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
2011 Girls' Generation Tour

2011 Girls' Generation Tour

2012
×
Edit this entry  
23
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Edit this entry  
13
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
You Can Live Forever

You Can Live Forever

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry