• Cinderella

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ★½

  • Vivo

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • Wish Dragon

    ★★★★★

  • Spell

    ★★

  • Holidate

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • The Secret Garden

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • You Should Have Left

    ★★★

  • The Rental

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Brahms: The Boy II

    ★½

  • The Call of the Wild

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★★

  • The Turning

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • The Last Summer

    ★★★★

  • Tolkien

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Perfect Date

    ★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Wonder Park

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Welcome to Marwen

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★★½

  • Venom

    ★★★★½

  • Apostle

    ★★★½

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★★