RSS feed for Daniel

Daniel has logged 78 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
A Twelve-Year Night

A Twelve-Year Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Mask

The Mask

1994
×
★★★★
Edit this entry  
24
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Unremember

Unremember

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Turma da Mônica: Laços

Turma da Mônica: Laços

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Other People

Other People

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Two Rabbits

Two Rabbits

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Edit this entry  
19
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★★
Edit this entry  
04
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★
Edit this entry  
22
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★★★
Edit this entry  
10
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★
Edit this entry  
28
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Edit this entry  
16
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Edit this entry  
12
Identity

Identity

2003
×
★★★★
Edit this entry  
08
A Star Is Born

A Star Is Born

1937
×
★★★★
Edit this entry  
06
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Wife

The Wife

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Boy in the Striped Pyjamas

The Boy in the Striped Pyjamas

2008
×
★★★★
Edit this entry  
27
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★★★★
Edit this entry  
15
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Edit this entry  
11
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Edit this entry  
23
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
07
Doctor Who: Twice Upon a Time

Doctor Who: Twice Upon a Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★
Edit this entry  
16
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Edit this entry  
09
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★
Edit this entry  
18
Friendly Beast

Friendly Beast

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★
Edit this entry