Sort by

Prad Bitt has logged 231 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Prayers for the Stolen

Prayers for the Stolen

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
El Planeta

El Planeta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Short Story on the Planet

Short Story on the Planet

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Final Exit of the Disciples of Ascensia

The Final Exit of the Disciples of Ascensia

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Who's Hungry?

Who's Hungry?

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Strawberry Mansion

Strawberry Mansion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Green

Green

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Puparia

Puparia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Survive Style 5+

Survive Style 5+

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Cop Movie

A Cop Movie

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The House of Memory

The House of Memory

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Come and Learn with Pibby!

Come and Learn with Pibby!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
Read the review Edit this entry  
29
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Scapular

The Scapular

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
History of the Occult

History of the Occult

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry