Sort by

daniel_fidler has logged 121 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Morbius

Morbius

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pistol

Pistol

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★½
Edit this entry  
05
Spawn

Spawn

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Essex Serpent

The Essex Serpent

2022
×
Edit this entry  
30
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
Fat City

Fat City

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Anthropophagous

Anthropophagous

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Pentaverate

The Pentaverate

2022
×
Edit this entry  
17
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
Edit this entry  
17
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
Edit this entry  
17
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
Edit this entry  
17
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
Edit this entry  
17
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
Read prior review Edit this entry  
17
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
Read prior review Edit this entry  
17
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
Read prior review Edit this entry  
14
King Kong Lives

King Kong Lives

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Double Exposure

Double Exposure

1982
×
Edit this entry  
28
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Gift

The Gift

2000
×
★★½
Edit this entry  
25
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Hardcore

Hardcore

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Predator

Predator

1987
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★½
Edit this entry  
20
Troop Beverly Hills

Troop Beverly Hills

1989
×
★½
Edit this entry  
18
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★½
Edit this entry  
14
Hard to Kill

Hard to Kill

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★½
Edit this entry  
08
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Norm Macdonald: Nothing Special

Norm Macdonald: Nothing Special

2022
×
Edit this entry  
04
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
By Dawn's Early Light

By Dawn's Early Light

1990
×
Edit this entry  
31
A Very English Scandal

A Very English Scandal

2018
×
Edit this entry  
30
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Black Rain

Black Rain

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★½
Edit this entry  
22
I Know This Much Is True

I Know This Much Is True

2020
×
Edit this entry  
22
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Edit this entry  
20
One Dark Night

One Dark Night

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Pest

The Pest

1997
×
Read the review Edit this entry