Sort by

daniela has logged 29 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Good Neighbor

The Good Neighbor

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Honeymoon Stand-Up Special

The Honeymoon Stand-Up Special

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
mother!

mother!

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Brent Morin: I'm Brent Morin

Brent Morin: I'm Brent Morin

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Joe Mande's Award-Winning Comedy Special

Joe Mande's Award-Winning Comedy Special

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Read the review Edit this entry  
15
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Seth Rogen's Hilarity for Charity

Seth Rogen's Hilarity for Charity

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
8 Mile

8 Mile

2002
×
Read the review Edit this entry  
08
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
6 Years

6 Years

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry