danielamedd has logged 21 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pray Away

Pray Away

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Supernova

Supernova

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry