RSS feed for daniel

daniel has logged 13 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
Edit this entry  
19
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Like Stars on Earth

Like Stars on Earth

2007
×
Edit this entry  
07
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry