Sort by

danielchung has logged 21 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Team Thor

Team Thor

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
Criminal

Criminal

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Animal Kingdom

Animal Kingdom

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Campaign

The Campaign

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Mother's Day

Mother's Day

2016
×
★★
Edit this entry  
16
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Locke

Locke

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Nerve

Nerve

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Elysium

Elysium

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry