Sort by

Daniel has logged 24 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Right Stuff

The Right Stuff

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
What Price Hollywood?

What Price Hollywood?

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Star Is Born

A Star Is Born

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
3 Women

3 Women

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry