Sort by

Daniel has logged 24 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Charulata

Charulata

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Big City

The Big City

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Polyester

Polyester

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry