• tick, tick...BOOM!

  • Eternals

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Muppets Haunted Mansion

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

  • Midnight Mass

  • The Last Duel

  • The Guilty

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

  • Spencer

  • Dune

  • Malignant

  • Candyman

  • Reminiscence

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Don't Breathe 2

  • Free Guy

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

  • Jungle Cruise

  • Blood Red Sky

  • Old

  • Pig

  • Titane

  • The French Dispatch

  • Black Widow

  • Till Death

  • Fear Street: 1994

  • Luca

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Plan B

  • Cruella

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Boss Level

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

  • CODA

  • Censor

  • News of the World

  • Riders of Justice

  • Mank

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Love and Monsters

  • Soul

    ★★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

  • Run

  • Freaky

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • The Kid Detective

  • Another Round

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • The High Note

    ★★

  • Extraction

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Shiva Baby