RSS feed for Daniel

Daniel has logged 296 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
Edit this entry  
30
Planeta singli 2

Planeta singli 2

2018
×
Edit this entry  
29
See No Evil, Hear No Evil

See No Evil, Hear No Evil

1989
×
Edit this entry  
29
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
Edit this entry  
27
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Quake

The Quake

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Josef Fritzl: The Story of a Monster

Josef Fritzl: The Story of a Monster

2010
×
Edit this entry  
23
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
Edit this entry  
20
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Edit this entry  
15
Avatar

Avatar

2009
×
Edit this entry  
12
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
Edit this entry  
09
Ostry film 'zaangażowany'

Ostry film 'zaangażowany'

1980
×
Edit this entry  
09
Hipopotamy

Hipopotamy

2014
×
Edit this entry  
09
Little Black Riding Hood

Little Black Riding Hood

1983
×
Edit this entry  
09
Happiness

Happiness

2017
×
Edit this entry  
25
Out of Thin Air

Out of Thin Air

2017
×
Edit this entry  
24
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
Edit this entry  
23
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
Edit this entry  
21
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Enemy at the Gates

Enemy at the Gates

2001
×
Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Young & Beautiful

Young & Beautiful

2013
×
Edit this entry  
12
Sophie's Choice

Sophie's Choice

1982
×
Edit this entry  
11
Identity

Identity

2003
×
Edit this entry  
05
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★
Edit this entry  
30
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
Edit this entry  
29
Long Shot

Long Shot

2017
×
Edit this entry  
28
Frozen Fever

Frozen Fever

2015
×
Edit this entry  
27
The Radiator Springs 500 ½

The Radiator Springs 500 ½

2014
×
Edit this entry  
26
Monster Truck Mater

Monster Truck Mater

2010
×
Edit this entry  
25
Cars Toons: Tales from Radiator Springs - Spinning

Cars Toons: Tales from Radiator Springs - Spinning

2013
×
Edit this entry  
24
Moon Mater

Moon Mater

2010
×
Edit this entry  
23
Rescue Squad Mater

Rescue Squad Mater

2008
×
Edit this entry  
22
Tokyo Mater

Tokyo Mater

2008
×
Edit this entry  
21
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Unidentified Flying Mater

Unidentified Flying Mater

2009
×
Edit this entry  
19
Time Travel Mater

Time Travel Mater

2012
×
Edit this entry  
18
Clergy

Clergy

2018
×
Edit this entry  
17
Toy Story That Time Forgot

Toy Story That Time Forgot

2014
×
Edit this entry  
16
Partysaurus Rex

Partysaurus Rex

2012
×
Edit this entry  
15
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
EuroTrip

EuroTrip

2004
×
Edit this entry  
13
7 Emotions

7 Emotions

2018
×
Edit this entry  
12
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
Edit this entry  
11
22 July

22 July

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
Edit this entry  
09
Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror!

2013
×
Edit this entry  
08
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
Edit this entry