• No Time to Die

    ★★★½

  • The Duel

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • We Are Who We Are

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • After We Collided

  • Hamilton

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Unsettling Scenes

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • Karate by the Sea

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • 365 Days

    ½

  • Scenes from My Life

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Time

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½