danielle333 has logged 24 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Holes

Holes

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Inside Out

Inside Out

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
Terrifier

Terrifier

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry