• Sicario

    ★★★★

  • The Witch

  • The Gambler

  • Interstellar

    ★★★★

  • Gone Girl

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • If I Stay

  • Lucy

  • The Grand Budapest Hotel

  • The Babadook

  • Don't Hug Me I'm Scared 2

  • The Secret Life of Walter Mitty

  • The Wolf of Wall Street

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • Her

    ★★★★

  • Enemy

    ★★★½

  • Dallas Buyers Club

    ★★★½

  • Prisoners

    ★★★★

  • The Wolverine

  • Monsters University

  • The Purge

  • The Bling Ring

    ★★★½

  • The Great Gatsby

  • The Conjuring

  • The Call

    ★★★½

  • Blackfish

    ★★★★½

  • A Haunted House

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Wreck-It Ralph

  • House at the End of the Street

  • Frankenweenie

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★★

  • Spring Breakers

  • The Possession

  • Wolf Children

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★½

  • Mac & Devin Go to High School

    ★★★★

  • The Avengers

  • 21 Jump Street

  • Sinister

  • Project X

  • Contagion

    ★★★

  • The Help

    ★★★★½

  • Don't Hug Me I'm Scared

  • Friends with Benefits

  • Mr. Popper's Penguins

  • Drive

    ★★★★

  • Megan Is Missing

  • Bridesmaids

  • Thor

  • Soul Surfer

  • Tangled

  • Life As We Know It

  • Insidious

  • Easy A

  • Black Swan

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • Inception

  • Grown Ups

  • Diary of a Wimpy Kid

  • Kick-Ass

  • Alice in Wonderland

  • Shutter Island

  • Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

  • The Lovely Bones

  • Avatar

  • The Princess and the Frog

  • The Blind Side

  • 2012

  • Zombieland

  • Jennifer's Body

    ★★★★½

  • Orphan