• The Human Centipede (First Sequence)

  • Hannah Montana: The Movie

  • Coraline

    ★★★★★

  • Bride Wars

  • The House Bunny

  • Pineapple Express

  • Step Brothers

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • Mamma Mia!

    ★★★½

  • Slumdog Millionaire

    ★★★½

  • The Boy in the Striped Pyjamas

  • Baby Mama

  • Taken

    ★★★½

  • Alvin and the Chipmunks

  • I Am Legend

  • Enchanted

  • Juno

  • Superbad

    ★★★★

  • Transformers

  • Ratatouille

  • The Poughkeepsie Tapes

    ★★★★

  • Blades of Glory

  • Zodiac

    ★★★★

  • The Pursuit of Happyness

  • Flushed Away

  • Pan's Labyrinth

  • Barnyard

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

  • John Tucker Must Die

  • Monster House

  • The Devil Wears Prada

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

  • Wendy Wu: Homecoming Warrior

  • Candy

    ★★★½

  • RV

  • Stick It

  • Aquamarine

  • V for Vendetta

  • Twitches

  • Walk the Line

  • Corpse Bride

    ★★★★

  • The Island

  • Charlie and the Chocolate Factory

  • The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

  • Mr. & Mrs. Smith

    ★★★½

  • Batman Begins

    ★★★★

  • Kim Possible: So the Drama

  • Sin City

  • Robots

  • Because of Winn-Dixie

  • Hard Candy

    ★★★½

  • Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

  • The Polar Express

  • Shark Tale

  • Stuck in the Suburbs

  • I, Robot

  • A Cinderella Story

  • Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

  • The Notebook

  • White Chicks

    ★★★★

  • Napoleon Dynamite

  • Shrek 2

  • Mean Girls

  • 13 Going on 30

  • Ella Enchanted

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★½

  • Confessions of a Teenage Drama Queen

  • The Machinist

    ★★★★

  • Saw

  • Scary Movie 3

  • Kill Bill: The Origin of O-Ren

    ★★★★★